Pencapaian 2013

  1. KEJOHANAN PING PONG SEK-SEK DAERAH KERIANPing Pong 2013
    1-2 FEB 2013
    TEMPAT : SMK METHODIST(ACS), PARIT BUNTAR
    Kategori Lelaki:
    Ke 4     : Chiew Woei Jian
    Kategori Perempuan:
    Johan : Tan Zhi Xian
    Ke 3     : Tan Jia Ling
    Ke 4     : Gan Wei Chee

2. KEJOHANAN MERENTAS DESA SEK-SEK DAREAH KERIANMerentas Desa 2013
23 Feb 2013
TEMPAT : SMK ALANG ISKANDAR, BAGAN SERAI
Kategori P15
Johan : Shamini a/p Krishnan
Kategori P18
Ke 3 : Lina a/p Verakumar
Kategori L18
N. Johan : Kartik a/l Punusamy
Ke 3 : Gunaseelan a/l Vijayan
Ke 8 : Mohd Syafiq Izzre b Jaafar
Ke 10: Vigneswar a/l Bahskaran

3. KEJOHANAN CATUR
PERINGKAT DERAH KERIAN 2013.20130202_143900

30 Januari hingga 2 Februari
Tempat : SM Agama Al Falah, Tg Piandang

Pencapaian : 2 orang pelajar telah mendapat sijil kepujian iaitu :

1. Muhammad Ikhbal Bin Md Rafie
2. Muhammad Ikhmal Bin Md Rafie

4. KEJOHANAN BALAPAN DAN PADANG MSS DAERAH KERIAN

2013 Sesi Pagi_578x413
11 – 14 Mac 2013
Padang Kolej Vokasional Kerian

PENCAPAIAN :
4 EMAS; 4 PERAK, 8 GANGSA

EMAS
1. Yee Foong Shuang – Pentalon (P18)
2. Shamini a/p Krishnan – 1500 m (P15), 800 m (P15), 3000 m (PT)

PERAK
1. Nurul Syazwanee bt Jamalludin – L. Peluru (P15)
2. Hema a/p Muniandy – 3000 m Jalan Kaki (PT)
3. Karthik a/l Punusamy – 1500 m (L18), 5000 m (LT)

GANGSA
1. Kuan Sin Yee – 100 m Lari Berpagar (P18)
2. Veejay a/l Chandrasegaran – 200 m (L18)
3. Lina a/p Veerakumar – 800 m (P18), 1500 m (P18)
4. Nurul Syazwanee bt Jamalludin – L. Cakera (P15)
5. Monisha a/p Mathews – 100 m Lari Berpagar (P15)
6. Vengadashvaran a/l Muniandy – 10 000 m Jalan Kaki (L18)
7. Acara 4 x 400 m (P15) – Melisa a/p Mathews; Nuryasmin bt Abd Aziz; Fatin Nabila bt Azmin; Siti Nuranisa bt Faizul; Nurkiyana Shatika

5. PERTANDINGAN BOLA KERANJANG SEK-SEK DAERAH KERIAN

3-5 April 2013
Tempat : Gelanggan Bola Keranjang Taman Sri Tenggara, Pt Buntar

Pencapaian : Tempat Ke-3 P18IMG_7277_609x406

Dipilih mewakili daerah ke peringkat negeri:
1. Ong Kean Wang (L18)
2. Lim Chee Yong (L18)
3. Ng Gah Looi (P18)
4. Low Shue Ping (P18)

6. KARNIVAL BAHASA TAMIL PERINGKAT DAERAH KERIAN

Tarikh : 6 April 2013IMG_7279_587x391
Tempat : SMK Alang Iskandar, Bagan Serai.

PENCAPAIAN:
JOHAN KESELURUHAN

Kategori A:IMG_7249_609x406
1. Pidato – M Sarveena (Johan)
2. Kuiz – C. Priyenka (Johan) ; M. Kalimathi (N. Johan)
3. Mengarang Esei – M. Deneswary (N. Johan); M. Thenalagi (Ke-3)
4. Deklamasi Sajak – P. Vimalan (N. Johan); M. Logeswaran (K2-3)

Kategori B:
1. Pidato – A. Abirami (Johan); Sarvin Raj V. (N. Johan)
2. Kuiz – M. Thenkanni (N. Johan)
3. Mengarang Esei – M. Priyatharsini (Johan); M. Kalaivani (N. Johan)

11 orang pelajar dipilih mewakili Daerah Kerian ke Peringkat Negeri.

7. KARNIVAL BAHASA TAMIL PERINGKAT NEGERI
28 APRIL 2013
Di SMK Syeikh Abdul Ghani, Bidor

Pidato Kumpulan A
Sarveena a/l Murugiah (Tempat ke-3)

Pidato Kumpulan B
Abirahmi K. (Tempat ke-4)

Mengarang Esei Kumpulan A
Tenalagi a/p Mahandran (Tempat ke-5)

Mengarang Esei Kumpulan B
Priya Tharshini a/p Manugaram (Tempat ke-4)

8. KEJOHANAN KARATE SHOTOKAN UNIVERSAL MALAYSIA 2013

Tarikh : 28 April 2013
Tempat : Hotel D’Vista, Sg Petani

1. Yeoh Bing Yao [Johan Kumite 13-14 Tahun, Kumpulan A]
2. Yeoh Bing Quan [Naib Johan Kumite 17-18 Tahun, Kumpulan A]
3. Tang Yu Kang [Naib Johan Kumite 17-18 Tahun, Kumpulan B]
4. Ng Yong Hong [Tempat ke-3 Kumite 13-14 Tahun, Kumpulan A]
5. Teo Wen Ping [Tempat ke-3 Kumite 13-14 Tahun, Kumpulan B]

9. PUBLIC SPEAKING COMPETITIONKhuhan Raj Vikneswaran

Pertandingan “Public Speaking” Daerah Kerian
Tarikh : 9 May 2013 (Khamis)
Tempat: SMK Selinsing, Bagan Serai

1. Khuhan Raj a/l Vikneswaran – Naib Johan
Dipilih MEWAKILI DAERAH KERIAN ke pertandingan peringkat Negeri. Keputusan – Naib Johan Negeri Perak (Public Speaking)

10. ENGLISH DEBATEIMG_8345_609x406

Date : 10, 11, 12 April 2013
Venue : SMK Raja Lope Nor Rashid, Tg Piandang

The English Debating Team from SMK Methodist won 3rd Place in the district competition.

1. Mithiaraaj a/l Sivanasvaran
2. Khuhan Raj a/l Viknesvaran
3. Nor Jannatul Irfana bt Rafi Ahmad
4. Nehru a/l Iswaramoorthy
5. Mithuraaj a/l Sivanasvaran

10. Pertandingan Amali Sains
Sekolah Menengah Daerah Kerian 2013

IMG_9508_587x391


Pencapaian : Tempat Ke-3
Tempat : SMK Methodist (ACS) Parit BuntarTarikh : 15 Jun 2013

11. PERTANDINGAN KALIGRAFI CINA PERINGKAT DAERAH KERIANIMG_1239_609x406

TARIKH : 11 Julai 2013

Tempat : SMJK Krian, Parit Buntar, Perak

Pencapaian:

Lim Wei Peng : Johan (Menengah Rendah)

Tan Zhi Xian : Tempat ke-3 (Menengah Atas)

12. TOKOH NILAM Peringkat PKG Kuala Kurau

Khuhan Raj a/l Viknesvaran : JOHAN B. Inggeris (91%)

Kaveri a/p Narayanan Ramasamy : Ke-4 B. Melayu (71%)

13. Kejohanan FUTSAL Piala Menteri Pelajaran
Sekolah Menengah Daerah Kerian 201320130829_113103_685x514

Tarikh : 28 – 29 Ogos 2013
Tempat : Gelanggang Futsal Asia Center, Matang Jelutong

PECAPAIAN : Naib Johan

1. S. Mithiaraj 2. R Hariharan Naidu 3. Muhd Ikhmal 4. Sri Ram 5. Y Gobinath 6. I. Nehru 7. Abd Ghani 8. Anas Azzril Faiz 9. P Vimalan 10 S Mithunraaj

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s